Dzisiaj: 19 Luty 2019    |    Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
 • Narodowe Czytanie w Gmine Gołcza
  Narodowe Czytanie w Gmine Gołcza

  W dniu 8 września na terenie Klubu Senior + w Mostku odbyło się Narodowe Czytanie 2018 zorganizowane przez Gminę Gołcza >>czytaj więcej>>

 • Wójt Gminy Gołcza odznaczony „Srebrnym Krzyżem Zasługi”
  Wójt Gminy Gołcza odznaczony „Srebrnym Krzyżem Zasługi”

  Z przyjemnością informujemy, że Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha odznaczony został „Srebrnym Krzyżem Zasługi” nadanym Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy za zasługi na rzecz społeczności lokalnej. >>czytaj więcej>>

 • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
  Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

  11 listopada świętowano w Gołczy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą Józefa Piłsudskiego. >>czytaj więcej>>

Dobry Start

ŚWIADCZENIE „DOBRY START”     

         Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 1 czerwca 2018r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia przez:

- dziecko lub osobę ucząca się 20 roku życia,

- dziecko lub osobę uczącą się 24 roku życia - w przypadku dzieci i osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie „Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.

Powyższe świadczenie nie zależy od dochodu rodziny.

O świadczenie mogą między innymi ubiegać się: rodzice, opiekunowie faktyczni, opiekunowie prawni, osoby uczące się.

Warunkiem otrzymania świadczenia przez ww. osoby zamieszkujące na terenie gminy Gołcza jest złożenie wniosku w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołczy w terminie od:

- 1 lipca w formie elektronicznej,

- 1 sierpnia w formie papierowej.

Termin składania wniosków upływa 30 listopada. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Wypłata świadczenia na wnioski złożone później nastąpi w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołczy informacje o przyznanym świadczeniu Dobry Start, jeżeli adres e-mail został wskazany we wniosku, będzie przesyłać wnioskodawcą z następującego adresu poczty elektronicznej:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wzory dokumentów do pobrania - więcej...