wojt podziekowanie

Wakacje z Piłką Nożną 2017

W minioną sobotę 29.07.2017r. na boisku Strażaka Przybysławice został rozegrany turniej finałowy o mistrzostwo powiatu miechowskiego chłopców i dziewcząt z roczników 2004 i młodszych, w ramach projektu sportowego „Wakacje z Piłką Nożną 2017”. Turniej finałowy poprzedziły eliminacje, które zostały rozegrane w pięciu gminach: Kozłowie, Miechowie, Gołczy, Książu Wielkim oraz Charsznicy, a w których wzięło udział łącznie 289 zawodników i zawodniczek. Na boisku w Przybysławicach zagrali mistrzowie swoich gmin. Od początku trwania turnieju zawodnicy dostarczali wielu sportowych emocji i wrażeń, mecze obfitowały w dryblingi, parady bramkarskie, a przede wszystkim w gole. Wszystkim, którzy wzięli udział nie brakowało zaangażowania i woli walki, a wszystko w duchu sportowej rywalizacji fair-play.

Zwycięzcami turnieju została drużyna Pogoni Miechów, na drugim miejscu uplasował się zespół AP Gołcza I, trzecie miejsce FC Kozłów, na czwartym turniej zakończył Spartak Charsznica, a stawkę zamknęła AP Gołcza II. Oprócz okazałych pucharów dla każdej z drużyn zawodnicy otrzymali również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym Zawodnikiem został Jakub Faracik (Pogoń Miechów), Królem Strzelców Mateusz Zębala (AP GołczaI), Najlepszym Bramkarzem Amadeusz Mazur (Pogoń Miechów). Drużyny Pogoni Miechów i AP Gołcza będą reprezentowały powiat miechowski w turnieju subregionalnym, który zostanie rozegrany w dniu 11.08.2017r. na stadionie WLKS Krakus Swoszowice.

Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Marka Machnika delegata na powiat miechowski z ramienia Małopolskich Zrzeszeń Ludowe Zespoły Sportowe Kraków, pod Honorowym Patronatem Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Adama Nawałki Selekcjonera piłkarskiej Reprezentacji Polski Ambasadora projektu. Uroczystość wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów uświetnili Lesław Blacha Wójt Gminy Gołcza, Stanisław Makola Przewodniczący Rady Gminy Gołcza, a także Adam Domagała Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.