Odbiór, transport i utylizacja azbestu w Gminie Gołcza

Koszty zabezpieczenia i w dalszej kolejności usuwania wyrobów zawierających azbest ciążą na właścicielu nieruchomości, na terenie której się znajdują. Gmina Gołcza chcąc wyjść na przeciw swoim mieszkańcom stwarza możliwość uzyskania dofinansowania powyższych działań ze środków gminnych. Właściciele zabudowanych nieruchomości z terenu Gminy Gołcza, mogą ubiegać się o prawie całościowe sfinansowanie.

Wójt Gminy Gołcza podpisał umowę z Firmą Remontowo-Budowlaną „UTIL” na załadunek, transport i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest, pochodzących z wymiany pokryć dachowych budynków zlokalizowanych na terenie Gminy Gołcza. Mieszkańcy na własny koszt dokonują demontażu azbestu i wymiany pokrycia na nowe i dopłacają 50 zł/tonę odbioru, transportu i utylizacji azbestu, a Gmina pokrywa resztę kosztów związanych z jego odbiorem, transportem i utylizacją w wysokości 350 zł/tonę.

Firma w dniach 7-9 kwietnia 2021 roku prowadzić będzie „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gołcza”, polegającą na odbiorze, załadunku, transporcie i utylizacji wyrobów zawierających azbest z budynków mieszkalnych i gospodarczych zlokalizowanych na terenie Gminy Gołcza.

Uwaga!!!
Eternit należy przygotować do transportu w następujący sposób: ułożyć na paletach i ofoliować. Paleta musi być ustawiona na utwardzonym podłożu w miejscu dostępnym umożliwiającym swobodny dostęp ze wszystkich stron w celu przygotowania do przetransportowania. Jeżeli eternit jest drobny lub pokruszony musi znajdować się w workach typu BIG BAG. Worki należy ustawić na paletach, które muszą być ustawione na utwardzonym podłożu w miejscu dostępnym umożliwiającym swobodny dostęp ze wszystkich stron w celu przygotowania do przetransportowania.

azbest

Eternit nieprzygotowany do transportu nie będzie odbierany.

Wszyscy mieszkańcy zainteresowani odbiorem azbestu zobowiązani są złożyć pisemny wniosek na dziennik podawczy Urzędu Gminy Gołcza lub e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. w terminie do 1 kwietnia 2021 roku.

Z uwagi na ograniczony budżet decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz wniosku dostępny jest poniżej oraz w urzędzie gminy.

Szczegóły pod numerem tel. 12 388-60-03 (wew.119 lub wew.113).

Wniosek o odbiór odpadów zawierających azbest pobierz