wojt podziekowanie

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

W dniu 29 czerwca na boisku sportowym w Przybysławicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zmaganiach udział wzięło 16 jednostek OSP oraz 3 grupy młodzieżowe. Wśród MDP startowały dwie sekcje dziewczęce z Czapel Wielkich oraz Wysocic a także jedna chłopięca z Czapel Wielkich. Tradycyjnie zawody rozpoczęto od startu drużyn młodzieżowych. Po dwóch konkurencjach (bojówce i sztafecie) zwyciężyła sekcja dziewczęca z Czapel Wielkich z wynikiem 213,27 pkt, MDP dziewcząt z Wysocic zdobyła 290,87 pkt. Sekcja chłopców z Wysocic zdobyła 191,00 pkt. Natomiast grupa OSP rozpoczęła zmagania od startu drużyny ze Szreniawy. Walka była zacięta. Nie obyło się bez niespodzianek. Zwycięzcy ubiegłej edycji zawodów - OSP Gołcza, zajęła dopiero 8 miejsce. W tym roku zwycięzcami okazała się jednostka z Przybysławic. Drugą lokatę zajęła OSP Maków. Trzecia była OSP Chobędza. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy swoich grup otrzymali dodatkowo puchary, natomiast zdobywcy pierwszych 3 miejsc w grupie OSP 3000 zł do wykorzystania na zakupy sprzętu przeciwpożarowego lub umundurowania strażackiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim sekcjom za udział w turnieju oraz gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy również do udziału w kolejnych edycjach! Dziękujemy także Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie za użyczenie toru do sztafety oraz za opiekę sędziowską.