„Młodzież zapobiega pożarom edycja 2024”

W dniu 29 lutego 2024 roku miała miejsce kolejna odsłona Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom edycja 2024”. Gminne eliminacje konkursu odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy. Organizatorami był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Gołczy oraz Szkoła Podstawowa w Gołczy. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Gołcza w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza (klasy I-IV), grupa starsza (klasy V-VIII).

Wyniki w grupie młodszej:

1. Kacper Majchrowski – Szkoła Podstawowa w Wysocicach

2. Anna Wydmańska – Szkoła Podstawowa w Wysocicach

3. Wojciech Grzanka– Szkoła Podstawowa w Gołczy

Wyniki w grupie starszej:

1. Sara Misiek – Szkoła Podstawowa w Gołczy

2. Maria Wydmańska – Szkoła Podstawowa w Szreniawie

3. Zuzanna Schab – Szkoła Podstawowa w Gołczy

Do kolejnych zmagań na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się uczniowie z pierwszych i drugich miejsc z poszczególnych grup wiekowych. Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja, w skład której wchodzili nauczyciele-opiekunowie: Dorota Dudek SP Wysocice, Elżbieta Dubielak SP Szreniawa, Grzegorz Ludwicki SP Gołcza oraz Komendant Gminny dh Paweł Pysz.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich grupach otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy w Gołczy, a poczęstunek dla wszystkich uczestników zapewniła Szkoła Podstawowa w Gołczy. Dodatkowo zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w swoich grupach wiekowych mają zarezerwowane miejsca na letni obóz MDP nad morzem.