Biblioteka - miejsce na czasie

W okresie 8 - 15 maja 2024r. trwał XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym czasie w gołczańskiej bibliotece zorganizowano różnorodne wydarzenia i aktywności, które skupiały się na promocji czytelnictwa, kreatywności oraz integracji społecznej. Poniżej krótkie podsumowanie wydarzeń:

  1. "Pociąg do doskonałości – jak zostać mistrzem": Wydarzenie skierowane do młodzieży, które miało na celu promowanie samodoskonalenia oraz rozwijanie umiejętności zręcznościowych i refleksu poprzez różnorodne aktywności, takie jak rozwiązywanie zagadek i dyskusje na temat cech potrzebnych do wykonywania różnych zawodów.
  2. "Lokomotywa pełna książek" w filii w Wysocicach: Spotkanie skierowane do dzieci które wzbudziło ich zainteresowanie czytaniem poprzez bajkowy pociąg, zabawy integracyjne i rozwiązanie wykreślanki z postaciami bajkowymi.
  3. "Książki nie mają skrzydeł”, ale… pozwalają nam latać: Spotkanie z dziećmi, które otworzyło dzieciom drzwi do fascynującego świata literatury poprzez eksplorację różnych aspektów znaczenia książek i aktywności z nimi związane.
  4. "Wyprawa bajkowym pociągiem do świata emocji": Spotkanie z uczniami, które skupiło się na rozmowach na temat różnorodnych uczuć oraz sposobów radzenia sobie z nimi, poprzez bajki i zabawy integracyjne.
  5. "Czas na książkę": Spotkanie z dziećmi w filii w Wysocicach, podczas którego omawiano znaczenie książek w życiu człowieka oraz zachęcano dzieci do regularnego czytania.
  6. "Warsztaty plastyczno – techniczne": Warsztaty dla najmłodszych oraz ich rodziców, które pozwoliły uczestnikom na eksplorację kreatywności poprzez tworzenie mydełek zapachowych i ogrodu w szkle z różnorodnych materiałów.
  7. "Znana i nieznana poezja śpiewana": Warsztaty wokalne dla dorosłych i seniorów, które miały na celu promowanie muzyki i śpiewu.
  8. "Bajkowy pociąg z “Wędrującą biblioteką”": Biblioteka w Gołczy zorganizowała literacką podróż dla przedszkolaków, gdzie panie bibliotekarki przebrane w stroje konduktorów zabierały dzieci w niezwykłą podróż bajkowym pociągiem.
  9. AKCJA! "KSIĄŻKI serwowane na słodko": Zakończenie Tygodnia Bibliotek, podczas którego czytelnicy mogli poczęstować się darmową książką z bajkowego pociągu i watą cukrową.

Wszystkie wydarzenia skupiały się na promowaniu czytelnictwa, kreatywności oraz integracji społecznej poprzez różnorodne aktywności i zabawy. Na pierwszym planie była oczywiście książka i zgromadzeni wokół niej odbiorcy. Wszystkie inicjatywy miały na celu zachęcenie ludzi do korzystania z zasobów bibliotek oraz rozwijanie pasji czytelniczych i artystycznych.

Wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

biblioteka

sbp1