Święto Babci i Dziadka w Gołczy

W niedzielne popołudnie w Gołczy odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci z klas „0” i oddziału „Wesołe Skrzaty”, aby uczcić święto wszystkich babć i dziadków, przedstawiły przygotowany przez wychowawców program artystyczny. Licznie zgromadzonych gości powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej Zdzisława Kyć oraz Wójt Gminy Lesław Blacha. Na uroczystość przybyli także Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Makola, Wiceprzewodnicząca Anna Cembrzyńska i Dyrektor Gimnazjum Roman Dudek.

Babcie i dziadkowie wysłuchali m.in. opowieści „Jak to z babcią i dziadkiem było?”, a potem obejrzeli układy taneczne do znanych utworów: „Białe łabędzie”, „Baju baj proszę pana”, „Życie to są piękne chwile” i „Marina”. Kolejnym punktem programu był rock&roll, który zatańczyły dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne. Następnie wszyscy wspólnie zatańczyli walczyka i kaczuszki. Nie zabrakło oczywiście życzeń i słodkiego poczęstunku.

Na koniec odbył się bal karnawałowy. Gości do zabawy zaprosił zespół złożony z pracowników szkoły w składzie: Kinga Dudek, Adam Dudek, Piotr Krupa, Piotr Wiszniewski. Uroczystość przygotowały Anna Cencek, Danuta Ciepły, Urszula Jasłowska, Beata Wypchał.