Hala pneum

Nowy piec na gaz lub węgiel z Tauronem

Tauron oferuje  program wsparcia wymiany ogrzewania. Jest to propozycja zwłaszcza dla osób wykluczonych z korzystania z dotacji np. z WFOŚiGW czy z Urzędu Marszałkowskiegot Tam bowiem dofinansowaniu podlega jedynie WYMIANA STAREGO kotła/pieca na nowy. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oferty. 

Czytaj więcej...

"Złap smoga" - konkurs dla mieszkańców gminy Gołcza

Zapraszamy mieszkańców gminy Gołcza do udziału w kolejnym konkursie- "Zdjęcie Smoga". Pierwsze dwadzieścia osób, które prześlą do Nas zdjęcia pokazujące zapylone, brudne powietrze spowodowane dymem z kominów, dostanie od Nas zestawy do oszczędzania energii.

Czytaj więcej...

Sezon (grzewczy) smogowy w gminie Gołcza

 

 

 

 

 

Sezon (grzewczy) smogowy na dobre zadomowił się w naszej gminie. Jak zadbać o swoje zdrowie, gdy na polu normy zanieczyszczenia powietrza przekroczone są trzy- czterokrotnie? 

Czytaj więcej...

Prelekcje z zakresu ochrony powietrza- SP Szreniawa i SP Wysocice

W szkołach podstawowych w Szreniawie oraz w Wysocicach Ekodoradca przeprowadził zajęcia dydaktyczne z zakresu ochrony powietrza. Uczniowie wszystkich klas przypomnieli sobie czym jest smog, a także m.in. co to jest benzo(a)piren i co oznaczają skróty PM2,5 i PM10. 

Czytaj więcej...

I Dni Czystego Powietrza na Żniwograniu w Przybysławicach

W dniu 20 sierpnia 2017 roku w Przybysławicach odbędzie się kolejne Żniwogranie. W tym roku, przy okazji dożynek, odbędą się I Dni Czystego Powietrza w gminie Gołcza. Zaproszone zostały firmy zajmujące się sprzedażą kotłów ekologicznych, odnawialnych źródeł energii oraz autobus pokazowy. 

Czytaj więcej...

Dotacje na fotowoltaikę i kolektory słoneczne

Ponad 300 mieszkańców gminy Gołcza ubiega się o dotacje na odnawialne źródła energii w ramach poddziałania RPO 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych.  Kiedy dowiemy się czy nasza gmina otrzyma środki? 

Czytaj więcej...

Uchwała Antysmogowa weszła już w życie

Od 1 lipca na terenie całego województwa małopolskiego obowiązuje tzw. uchwała antysmogowa. Jakie zmiany i ograniczenia ona wprowadza? Do kiedy mieszkańcy muszą wymienić swoje kotły? Jaki kocioł jesteśmy zobowiązani montować obecnie w nowobudowanych domach? 

Czytaj więcej...