Remigiusz Rączka gotował w Gminie Gołcza

Niedzielne popołudnie mieszkańcy Gminy Gołcza mogli spędzić w towarzystwie znanego i lubianego kucharza ziemi śląskiej Remigiusza Rączki. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Aktywny senior to JA" realizowanego przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza, a dofinansowanego przez Fundację BGK w programie “Generacja 6.0” edycja V. Impreza była zwieńczeniem wszystkich dotychczasowych warsztatów i zajęć dotyczących zdrowego stylu życia i odżywiania.

Mostek na chwilę zamienił się w kulinarną oazę, gdzie oprócz kiełbasek, bigosu i ciasta, zgodnie ze śląską tradycją w menu królował torcik z krupnioka czyli odpowiednik małopolskiej kaszanki. Torcik przygotował specjalnie na tę okazję zaproszony kucharz, który przed podaniem dania wprowadził licznie zgromadzonych gości w temat kuchni śląskiej, zdrowego żywienia oraz tradycji. O podniebienia uczestników zadbało również Stowarzyszenie "Makowianki" oraz seniorzy.

Duchową strawę zapewniła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gołcza pod batutą Piotra Święchowicza oraz soliści studia wokalnego działającego przy BiOAK pod kierunkiem Moniki Korpusik.

Piękna pogoda, smaczne jedzenie, dobra muzyka to wszystko zapewniło uczestnikom dobrą zabawę. A osoby w wieku 60+, które szczególnie licznie przybyły na spotkanie udowodniły, że aktywni seniorzy mieszkają w Gminie Gołcza.