Informacja dotycząca wyborów łąwników sądowych

W związku z upływem z końcem 2023 r. czteroletniej kadencji ławników orzekających w sprawach rozpoznawanych w Sądzie Rejonowym w Miechowie, uprzejmie informujemy, że podjęło uchwałę określającą liczbę ławników sądowych, którzy mają zostać na czteroletnią kadencję 2024 – 2027: do Sądu Rejonowego w Miechowie – 1 ławnik.

Czytaj więcej...

Remigiusz Rączka gotował w Gminie Gołcza

Niedzielne popołudnie mieszkańcy Gminy Gołcza mogli spędzić w towarzystwie znanego i lubianego kucharza ziemi śląskiej Remigiusza Rączki. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Aktywny senior to JA" realizowanego przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza, a dofinansowanego przez Fundację BGK w programie “Generacja 6.0” edycja V. Impreza była zwieńczeniem wszystkich dotychczasowych warsztatów i zajęć dotyczących zdrowego stylu życia i odżywiania.

Czytaj więcej...

Informacja o przerwie w dostawie energii elektrycznej

Informujemy, iż w związku z otrzymaną informacją od PGE Dystrybucja S.A., że w dniu 31.05.2023r. w godzinach 8:00 – 13:00 wystąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej nr 772 Gołcza Wodociąg, w tym dla budynku Urzędu Gminy w Gołczy praca w tym czasie tut. urzędu będzie ograniczona w zakresie wydawania dokumentów, zaświadczeń, bądź sprawdzania danych w przypadkach, gdy będzie to wymagało korzystania z systemów elektronicznych.

 

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z/s w Karniowicach zaprasza na szkolenie chemizacyjne w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Obejmuje zakres uzupełniający (szkolenie 1-dniowe) dla osób, które ukończyły takie szkolenie w latach poprzednich. Zaświadczenie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ważne jest przez 5 lat. Szkolenie odbędzie się w Remizie OSP w Gołczy w dniu 7 czerwca 2023 r. o godz. 8:00.

Czytaj więcej...

Zawiadomienie o XLII sesji Rady Gminy Gołcza

Przewodnicząca Rady Gminy Gołcza zawiadamia, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r. poz. 40) zwołuje się XLII sesję Rady Gminy Gołcza, która odbędzie się w dniu 7 czerwca 2023r. (środa) o godz. 10.00 w Sali Obrad Urzędu Gminy w Gołczy (budynek ośrodka zdrowia).

Czytaj więcej...

Gminno – Parafialny Dzień Dziecka

W dniu 28 maja 2023r. na placu kościelnym w Szreniawie odbył się Gminno – Parafialny Dzień Dziecka. Po uroczystej mszy świętej teren wokół kościoła wypełniła radosna i beztroska zabawa dzieci, do której wspólnie zaprosili ks. Grzegorz Nalepa oraz Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha. Przygotowane zostały liczne atrakcje takie jak: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, basen z kulami wodnymi, malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, zabawa z animatorami, konkursy i loterie z nagrodami, mała gastronomia.

Czytaj więcej...

Rusza głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Rusza głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Od połowy maja do połowy czerwca każdy mieszkaniec Małopolski może zdecydować, które zadania będą realizowane w kolejnych latach. Do wyboru jest blisko 200 propozycji! Na wcielenie w życie najlepszych Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy 14 mln zł.

Czytaj więcej...

Dopłaty do zbóż

Sprzedając pszenicę, pozostałe zboża oraz rzepak i rzepik do 15 czerwca, rolnik może otrzymać dopłatę. Do pszenicy jest to 2200 zł/ha. Wniosek należy złożyć do 30 czerwca 2023 r. Dopłaty za pozostałe zboża: kukurydzę, jęczmień, pszenżyto, żyto, owies, mieszanki zbożowe, grykę oraz za rzepak i rzepik będą zróżnicowane w zależności od regionu i odległości od wschodniej granicy. Środki będą pochodziły z budżetu państwa.

Czytaj więcej...