Koknkurs Ukraina

Informacja dotycząca zapisów na wywóz nieczystości ciekłych

Zakład Gospodarki Komunalnej w Gołczy informuje, że czas oczekiwania na wywóz nieczystości ciekłych ze zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków to ok. 4 tygodnie. Tak długi termin związany jest ze zwiększoną częstotliwością zapisów na wywóz. Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Gołcza uhonorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP

Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha podczas Powiatowego Dnia Strażaka w dniu 14 maja 2022r. został uhonorowany Złotym Znakiem Związku OSP RP. Natomiast Złoty Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” otrzymał druh Mirosław Wójcikowski z OSP Przybysławice. Ponadto Komendant Powiatowy PSP w Miechowie mł. bryg. Michał Majda, w podziękowaniu za współpracę, wsparcie oraz pomoc we wzmacnianiu potencjału ratowniczego wręczył włodarzowi naszej gminy oraz kapelmistrzowi orkiestry dętej Piotrowi Święchowiczowi pamiątkowe statuetki.

Czytaj więcej...

Sympatyczny kundel szuka domu

Sympatyczny kundel, wielkości do kolan  szuka domu. Pies został porzucony w Wysocicach (Wiktórka). W razie zainteresowania prosimy o kontakt z panem Pawłem Cenckiem p. 11 w urzędzie gminy lub pod numerem telefonu 123886003 wew. 113.

Czytaj więcej...

Zawiadomienie o kontroli opróżniania zbiorników bezodpływowych (szamb) i przydomowych oczyszczalni ścieków

Wójt Gminy Gołcza informuje, że zgodnie z zapisem art. 3 ust. 3 pkt.1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz.U. z 2021 r. poz. 888 ze zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie dla mieszkańców Adamowic, Szreniawy, Przybysławic

Zakład Gospodarki Komunalnej w Gołczy jako administrator sieci wodociągowych na terenie gminy Gołcza informuje, że w dniu 11.05.2022r. w godz. od 11:00 do 16:00 zostanie wyłączona woda w miejscowościach ADAMOWICE, SZRENIAWA, PRZYBYSŁAWICE.

Powodem są prace związane z przebudową sieci wodociągowej. Inwestycje wykonuje firma ”Inżynieria Sanitarna KUREK" na zlecenie Urzędu Gminy w Gołczy.

PRZEPRASZAMY ZA WSZELKIE NIEDOGODNOŚCI ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ INWESTYCJI.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji 2022 roku zostaną zorganizowane turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie:

- dla dzieci z chorobami układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników w Horyńcu Zdroju w terminie: 26.06-16.07.2022r.                                                                                                                                                                                    - dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu Zdroju w terminie: 14.07-03.08.2022r.                                                                                                                                                                                         oraz w Centrum Rehabilitacji Rolników w Świnoujściu w terminie: 11.08-31.08.2022r.

Czytaj więcej...

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Koło Gospodyń Wiejskich w Kamienicy i Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gołcza uczestniczyły w zorganizowanym przez Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wydarzenie miało miejsce na Małym Rynku w Krakowie 2 maja 2022r. i odbyło się pod hasłem „Tak smakuje MałoPOLSKA Biało-Czerwona”.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie dla mieszkańców Adamowic, Szreniawy, Przybysławic

Zakład Gospodarki Komunalnej w Gołczy jako administrator sieci wodociągowych na terenie gminy Gołcza informuje, że w dniu 05.05.2022r. w godz. od 8:00 do 14:00 zostanie wyłączona woda w miejscowościach ADAMOWICE, SZRENIAWA, PRZYBYSŁAWICE.

Powodem są prace związane z przebudową sieci wodociągowej. Inwestycje wykonuje firma ”Inżynieria Sanitarna KUREK" na zlecenie Urzędu Gminy w Gołczy.

PRZEPRASZAMY ZA WSZELKIE NIEDOGODNOŚCI ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ INWESTYCJI.