zmiany 09 12 2021

 

AP Gołcza zwycięzcą II edycji turnieju „Wakacje z Piłką Nożną” na szczeblu powiatowym

W dniu 24 lipca 2014r. na hali sportowej w Gołczy odbył się finał II edycji turnieju „Wakacje z Piłką Nożną” pod patronatem Małopolskich Zrzeszeń Ludowych Zespołów Sportowych oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów: AP Gołcza, Spartak Charsznica, Kozłów, Pogoń Miechów, Sandecja Nowy Sącz. Drużyny reprezentowali chłopcy z roczników 2001 i młodsi.

W finałowym turnieju wzięli udział mistrzowie wyłonieni podczas rozgrywania turniejów gminnych oraz gościnnie dwa zespoły Sandecji Nowy Sącz przebywającej na obozie sportowym w Charsznicy. Mecze rozegrane zostały w dwóch grupach w systemie gry każdy z każdym i przysporzyły wielu emocji sportowych. Rozegrane spotkania stały na wysokim poziomie, a zawodnicy pokazali, że pomimo wakacji nie zapomnieli jak się gra w pikę nożną. Mecze bogate były w piękne bramki oraz parady bramkarskie. W meczu o I miejsce AP Gołcza pokonała Spartaka Charsznica 3:1. O III miejsce zacięty bój stoczyły drużyny Pogoni Miechów z Kozłowem. Mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem 2:1 dla Kozłowa. V i VI miejsca w turnieju zajęły odpowiednio Sandecja II i Sandecja I.

Najlepszym Zawodnikiem Turnieju wybrano Filipa Kruszca z drużyny Spartaka Charsznica, Królem Strzelców został Michał Stachurka z Kozłowa, a Najlepszym Bramkarzem Mateusz Palik z AP Gołcza. Zespoły AP Gołcza (Trener Marcin Dudziński) i Spartaka Charsznica (Trener Krzysztof Bugaj) będą reprezentować powiat miechowski w turnieju subregionalnym, który odbędzie się 14 sierpnia na stadionie Krakusa Swoszowice. Wyróżnienia zespołowe i indywidualne wręczyli Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha oraz koordynator i organizator turniejów gminnych i powiatowego Marek Machnik.

W czasie trwania zawodów, młodzi piłkarze wzięli także udział w zajęciach w zakresie profilaktyki zdrowotnej o tematyce „Negatywny wpływ używek na rozwój organizmu”, prowadzonych przez p. Gabrielę Mazurek pedagoga i psychologa Gestalt.